Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

 

سنگ آهن دانه بندی – ریز و درشت دانه(Fines-Lumps)

سنگ آهن دانه بندی شده فقط در کوره های بلند مورد استفاده قرار می گیرد چون عیار آن پایین است. عیار سنگ آهن مورد نیاز این روش، سنگ آهن با عیار بالای ۵۰ درصد می باشد. محصول تولید شده توسط این روش، با عیار ۶۰ الی ۶۸ درصد می باشد که مناسب کوره بلند جهت تولید فولاد میباشد.

در این روش، طی ۲ الی ۳ مرحله، عملیات خردایش انجام می شود و توسط سرند ارتعاشی، وابسته به اندازه آن ها به ۲ گروه ذیل تقسیم می شوند.

انواع سنگ آهن دانه بندی تولید شده بر اساس اندازه:

  • دانه ریز (Fines)
  • دانه درشت یا کلوخه (Lumps)

در نوع ریز دانه یا (Fines) ابعاد دانه ها بسیار کوچک بوده و اندازه آنها بین ۰ تا ۱۰ میلیمتر می باشد. ولی در نوع دانه درشت(Lumps)، دانه ها درشت تر بوده و اندازه آنها، بین ۱۰ الی ۳۰ میلیمتر می باشد. عیار این ۲ هم بین ۵۷ الی ۶۳ درصد می باشد ولی عیار ۴۲ درصد هم برای آن مشاهده شده است.

بعد از جداسازی بر اساس اندازه، نوبت به جداسازی آهن پرعیار از بخش کم عیار می باشد. این جدایش توسط روش های مغناطیسی انجام می شود. اکنون سنگ آهن ما در ۲ کلاس ابعادی آماده شده و آماده بهره برداری در کوره بلند می باشد.

لازم بذکر است که برای تولید سنگ آهن، جهت استفاده در روش احیای مستقیم و کوره های قوس، باید از فرآوری سنگ آهن از روش کنسانتره سنگ آهن استفاده کنیم و سپس به گندله سنگ آهن تبدیل کرده و به آهن اسفنجی تبدیل کنیم.

مقالات مرتبط

کوره القایی

کوره القایی تکنولوژی کوره القایی یک تکنولوژی استراتژیک و پرکاربرد است که از جمله در ذوب فلزات با استفاده از انرژی الکتریکی کاربرد دارد. زیربنای

مشاهده ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

در کسب و کار دنیای امروز که اطلاعات ، تکنولوژی و پول در دسترس همگان قرار گرفته ، آنچه که سازمان ها را از یکدیگر متمایز می نماید انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنها ، نوآوری و در نهایت صداقت با مشتری است. 

محصولات

  • سنگ آهن
  • آهن اسفنجی
  • کنستانتره
  • گندله
بستن منو
×