سوالات متداول

در این بخش سعی شده است تا سوالات متداول شما به صورت کامل و دقیق پاسخ داده شوند، درصورت هرگونه ابهام درمورد پاسخ ها و یا بروز پرسش دیگر می توانید به وسیله فرم درج شده در انتهای همین صفحه یا به وسیله روش های ارتباطی درج شده در صفحه تماس با ما اقدام کنید، پاسخ کامل برای پرسش های ثبت شده در فرم سوالات به وسیله ایمیل و یا تماس تلفنی به شما اطلاع داده می شود و درصورت پرتکرار بودن به همین صفحه اضافه می شود.

ثبت سفارش و درخواست پیش فاکتور

بررسی سوالات متداول درباره فرآیند سفارش کالا، احراز هویت خریداران، بحث مالیات و تا قبل از صدور پیش فاکتور در هلدینگ آهن مجد.

در مرحله اول مشتریان نیاز است که به وسیله تماس تلفنی با شماره تلفن: ۰۲۱۴۲۶۰۸۰۰۰ تماس بگیرند و یا از روش های ارتباطی که در صفحه تماس با ما معرفی شده اند اقدام به ثبت سفارش کنند.

لازم به ذکر است که پس از هماهنگی های لازم و تکمیل تمام جزئیات مرتبط با سفارش مشتری، کارشناسان فروش اقدام به استعلام گیری اطلاعات مالیاتی مشتری از طریق وبسایت evat.ir می نمایند درخواست پیش فاکتور با شروط زیر در مرحله صدور قرار می گیرد.

* مشتری گواهی ارزش افزوده داشته باشد. (این گواهی نشان دهنده ثبت نام مشتری در سامانه ارزش افزوده می‌باشد.)
* موضوع فعالیت شخص حقیقی یا حقوقی سفارش دهنده در روزنامه رسمی، در ارتباط با حوزه فعالیت آهن و فولاد باشد.

مراحل صدور فاکتور رسمی در آهن مجد

فاکتور صادر شده توسط هلدینگ مجد، دارای شرایط و نکاتی می باشد که در قالب پرسش و پاسخ به آن می پردازیم.

در هلدینگ مجد برای هر نوع سفارشی، صدور فاکتور به صورت ماهانه انجام می‌گردد. اما درمورد صدور فاکتور نهایی، نیاز است که خریدار محترم، تصویر دریافتی از فاکتور که توسط آهن مجد صادر و ارسال شده را به وسیله مهر و امضاء تأیید نماید، سپس دو نسخه چاپی از فاکتور به وسیله پست برای خریدار ارسال می‌گردد که یک نسخه از آن می‌بایست توسط خریدار مجددا مهر/امضاء شده و برای هلدینگ مجد ارسال شود.

روش محاسبه قیمت تمام شده محصول

قیمت تمام شده محصول در آهن مجد به دو شکل: محاسبه بر اساس قیمت روز کالا در بازار و محاسبه بر اساس نرخ کدال(به نرخ میانگین فروش شمش آهن فولاد خوزستان گفته  می‌شود) لازم به ذکر است که نرخ کدال بصورت فصلی یا ماهانه  متغیر بوده و در وبسایت کدال اعلام می‌شود.) در فاکتور نهایی درج می شود.

بر اساس زمان حمل کالا نرخ کدال تصحیح شده و در فاکتور رسمی درج می‌گردد.

* به طور مثال چنانچه پیش فاکتور یک معامله بر مبنای نرخ کدال فروردین ماه تنظیم شده باشد ولی کالا در خردادماه حمل شود، فاکتور نهایی بر مبنای نرخ کدال خردادماه اصلاح شده و صادر می‌گردد.

محاسبه هزینه حمل کالا

اعلام هزینه حمل کالا، به طور کامل بسته به موقعیت سفارش و نوع کالا تعیین می‌شود. در این رابطه اولین کاری که صورت می‌گیرد استعلام هزینه حمل از نزدیک ترین باربری نسبت به موقعیت جغرافیایی مبدا یا مقصد است، سپس بر مبنای هزینه اعلامی توسط باربری، هزینه تمام شده ارسال کالا محاسبه و به خریدار اعلام می‌گردد.

با توجه به شرایط حاکم بر ایران، تمامی کالاها در هلدینگ آهن مجد، از طریق حمل و نقل ریلی و جاده‌ای به دست مشتریان در هر نقطه از ایران می‌رسند و بابت ارسال کالا، هیچ محدودیتی وجود ندارد. (طبعا ارسال کالا به جزایر بنادر و از طریق حمل و نقل دریایی انجام می‌شود و نیازمند هماهنگی دقیق است.)

پاسخ سوال خود را نیافتید؟!

از طریق فرم زیر سوال خود را از کارشناسان هلدینگ آهن مجد بپرسید، در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.