نبود نگاه علمی در صنعت

«تلاش برای احیای معادن سنگ آهن هماتیت»

یکی از مشکلاتی که گریبان گیر کشورمان است، نبود ارتباط مناسب بین محافل علمی و صنعت است. با توجه به شرایط اقتصادی کشور، داشتن نگاه علمی به صنعت به دلایل مختلفی همچون: لزوم به روز ماندن در صنعت، داشتن تجهیزات مدرن تر و پیشرفته تر، کاهش هزینه تمام شده پروژه های صنعتی؛ یکی از الزامات کنونی است.

نگاه علمی به صنعت در مجموعه شرکت های آهن مجد؛ همواره از ابتدای تاسیس در کنار کار بازرگانی، جزو دغدغه های اصلی این مجموعه بوده است.یکی از مهم ترین اقدامات این حوزه، تحقیق و توسعه مداوم در حوزه سنگ آهن کشور می باشد.

در این راستا، گروه شرکت های آهن مجد، علاوه بر رسالت ایفای نقش مناسب بازرگانی در حوزه سنگ آهن و تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی، همواره خود را ملزم به تحقیق و بررسی و نگاه علمی داشتن به حوزه سنگ آهن داشته است. با بررسی های صورت گرفته موارد مهمی در صنعت سنگ آهن در کشور مغفول مانده اند که نیاز فوری و جدی به رسیدگی و پیگیری دارند. یکی از این موارد مهم عدم توجه کافی به سنگ آهن هماتیت در ایران می باشد.

از جمله نقاط عطف تلاش های واحد تحقیق و توسعه آهن مجد، برگزاری اولین رویداد علمی مرتبط با معرفی و بیان اهمیت سنگ آهن هماتیت در ایران است.از نتایج اولین همایش علمی در مورد سنگ آهن هماتیت که تحت عنوان: «تلاش برای احیای معادن سنگ آهن هماتیت» در یزد برگزار شد، معرفی مناسب مزایای فراوری سنگ آهن هماتیت و ایجاد مشوق جهت سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

سلسله گام‌هایی که با نگاه علمی به حوزه سنگ آهن برمی داریم!

همواره مجموعه آهن مجد در راستای رسالت خود با تعهد انجام فعالیت های مختلف علمی در جهت حمایت از حوزه سنگ آهن؛ برنامه ها و اقدامات متعددی را رقم زده است که به طور خلاصه در زیر مشاهده می نمایید.

گام چهارم

برگزاری همایش علمی دوم هلدینگ آهن مجد

گام سوم

کمک به فراوری سنگ آهن

گام دوم

شرکت در نمایشگاه متافو ۱۴۰۰

 

اطلاعات بیشتر

گام اول

برگزاری اولین رویداد علمی سنگ آهن هماتیت

اطلاعات بیشتر

مسیر پیش روی ما

رویداد بعدی را از دست ندهید!

 

 
 

دریافت اطلاعات و اخبار حوزه آهن کشور

جهت دریافت اطلاعات و اخبار،لطفا شماره تماس خود را در قسمت روبرو وارد نمایید.