معرفی سنگ آهن هماتیت

معرفی سنگ آهن هماتیت

 سنگ‌های آهن از معدن‌های مختلفی استخراج می‌شوند و هر کدام از آنها دارای خواص و ویژگی‌هایی هستند. در این مطالب قصد داریم به توضیح بیشتری در مورد سنگ آهن هماتیت بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

 

سنگ آهن

       سنگ آهن از پوسته زمین استخراج می‌شود و در موارد مختلفی به کار برده می‌شود و شامل موارد زیر است:

                سنگ آهن هماتیت

                سنگ آهن مگنتیت

                سنگ آهن زئولیت

                سنگ آهن لیمونیت

                سنگ آهن سیدریت

     سنگ آهن هماتیت از استحکام بسیار خوبی برخوردار است این سنگ در مقایسه با سنگ آهن مگنتیت از قیمت کمتری برخوردار است، زیرا سنگ آهن هماتیت نسبت به سنگ آهن مگنتیک فراوان‌تر است و به همین علت قیمت ارزان‌ تری هم دارد.

معدن سنگ آهن هماتیت

     هماتیت جز سنگ‌های اکسید است و در دسته‌ی کانی‌ها قرار می‌گیرد. فرمول شیمیایی آن Fe2O3  است. این سنگ رنگ‌های مختلفی دارد در واقع رنگ سنگ آهن هماتیت می‌تواند سیاه تا استیل و یا قهوه‌ای مایل به قرمز و یا خاکستری نقره‌ای باشد. سختی این سنگ تقریبا ۵.۵ تا ۶.۵ است. در صورتی که این سنگ به داخل آب بیفتد باز به وجود می‌آید همچنین اگر این سنگ را درون هیدروکلریک اسید قرار دهید ذوب خواهد شد. این ماده در مکان‌های مختلفی پیدا می‌شود. در کشور‌هایی مانند آلمان، اتریش، ایتالیا، سوئد، انگلستان، کانادا، استرالیا، لیبریا، برزیل، روسیه و جزیره هرمز در کشور ایران سنگ آهن هماتیت پیدا می‌شود. همان طور که می‌دانید سیاره مریخ رنگ سرخی دارد و به همین علت به آن سیاره سرخ و یا سیاره بهرام گفته می‌شود. در سیاره مریخ مقدار زیادی از سنگ هماتیت وجود دارد.

     از پودر سنگ آهن هماتیت در رنگ‌ سازی و در تولید کردن مواد ضدزنگ استفاده می‌شود. در گذشته‌های دور برای این که رنگ شیشه و بلور به قرمز تغییر رنگ پیدا کند از این ماده استفاده می‌کردند. هنگام استخراج کردن سنگ معدن آهن از این نوع سنگ استفاده می‌شود زیرا این سنگ خاصیت‌های مغناطیسی ویژه‌ای دارد.

ویژگی‌ها سنگ آهن هماتیت 

     این سنگ آهن دارای ویژگی‌های بسیار جالب است. در واقع این سنگ نوعی بلور به حساب می‌آید. سنگ آهن هماتیت می‌تواند انرژی‌های منفی را از شما دور کند و سبب بالا تر رفتن تمرکز شما بشود. سنگ آهن هماتیت می‌تواند مانند یک آهن ربا عمل کند در واقع این سنگ توانایی آن را دارد که در پا و یا درد پشت را به خود جذب کنند و سبب تسکین درد شود. همچنین این سنگ می‌تواند برای از بین بردن بیهوشی هم کاربرد داشته باشد. برای تمیز کردن این سنگ می‌توان از آب و اسید کلریک کمک گرفت. برای یکی از بهترین خواص این سنگ می‌توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد. سنگ آهن هماتیت از بهترین و مهم ترین  کانسار‌های آهن به شمار می‌آید و به همین علت از آن در موارد مختلفی استفاده می‌شود.

 

سنگ آهن هماتیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.