Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

فرآیند تولید میلگرد آلیاژی

فرآیند تولید میلگرد آلیاژی در کشورهای پیشرفته امروزه به روش ها و تکنولوژی های مختلف و جدیدی تولید می‌شود. تولید میلگرد باید دارای استانداردهایی باشد و براساس این استانداردها میزان کیفیت فلزی سنجش می‌شود. استانداردهای دنیا براساس هر اقلیمی و با توجه به هر کشوری فرق می‌کند بدین ترتیب میلگرد های آلیاژی با استانداردهای مختلف با کیفیت های مختلفی در دنیا تولید می شود.

ساخت تولید میلگرد آلیاژی بر اساس استاندارد ترمکس

فرایند تولید میلگرد آلیاژی به دو دسته تقسیم می شود یکی از فرآیندها و استانداردها بر اساس استاندارد ترمکس می باشد.

به عبارتی ساخت و تولید میلگرد آلیاژی بر اساس استاندارد هایی است که در واقع نوعی استاندارد حرارتی می باشد در این روش که شمش فولادی مورد نظر را با استفاده از انواع آنالیزهای شیمیایی و براساس استاندارد های ترمکس مورد آزمایش قرار می دهند تا ببینند آیا با توجه به حرارت مورد نظر میزان مقاومتی که مدنظر استاندارد می‌باشد را دارد یا خیر این آلیاژ باید میزان مقاومتی که براساس آن استاندارد مشخص شده است را داشته باشد تا استاندارد ترمکس را دریافت کنند.

در این روش میلگردها را در دمای بسیار بالایی تولید می کند و سپس از درون لوله های آب عبور می دهند این میلگردها به یکباره خنک می شود با این روش میلگرد های آلیاژی دارای مقاومت بسیار بالایی می شود و تا ۴۰۰ درجه نیز می توانند این مقاومت را داشته باشند اما درون میلگرد یا مغز میلگرد دارای مقاومت پایین تری خواهد بود و ۴۰۰ درجه مقاومت نخواهد داشت و در نتیجه کاربردی متفاوت خواهند داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

در کسب و کار دنیای امروز که اطلاعات ، تکنولوژی و پول در دسترس همگان قرار گرفته ، آنچه که سازمان ها را از یکدیگر متمایز می نماید انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنها ، نوآوری و در نهایت صداقت با مشتری است. 

محصولات

  • سنگ آهن
  • آهن اسفنجی
  • کنستانتره
  • گندله
بستن منو
×