Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تشریح فرآیند تولید آهن اسفنجی

آهن اسفنجی با استفاده از زغال‌ غیرکک‌ شو از طریق فرآیند احیای سنگ‌ آهن در کوره دوار تولید می‌شود.

احیا در یک درجه حرارت از پیش تعیین شده و فشار آتمسفری کنترل شده صورت می‌پذیرد. مواد اولیه ورودی مانند سنگ‌آهن، زغال کک‌شو و مواد گدازنده مانند سنگ‌ آهک و دولومیت در اندازه‌های کالیبره شده به کمک تغذیه‌کننده‌ های وزنی و حجمی به‌داخل کوره دوار تغذیه می‌شوند.

به‌ دلیل شیب و حرکت چرخشی کوره دوار مواد اولیه به آهستگی از انتهای دستگاه تغذیه به انتهای محل تخلیه یا شارژ حرکت می‌کند. در طی حرکت سنگ‌ آهن به همراه زغال که قبلا گرم شده است به DRI تبدیل می‌شود. سپس مواد مستقیم به خنک‌ کننده دوار تخلیه شده و در آنجا خنک می‌شود. درجه حرارت محصول خنک شده در حدود ۸۰ درجه سانتیگراد بوده که از خنک‌ کننده تخلیه شده و سپس به سیستم جداسازی و جابه‌جایی برده می‌شود.
این محصول که شامل آهن اسفنجی با مواد مغناطیسی مانند زغال و غیره است توسط غربال به اندازه‌های مختلف جدا شده و سپس به‌طور مغناطیسی توسط جداکننده مغناطیسی جدا می‌شود سپس آهن اسفنجی به یک مخزن ریخته شده و بیرون فرستاده می‌ شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

در کسب و کار دنیای امروز که اطلاعات ، تکنولوژی و پول در دسترس همگان قرار گرفته ، آنچه که سازمان ها را از یکدیگر متمایز می نماید انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنها ، نوآوری و در نهایت صداقت با مشتری است. 

محصولات

  • سنگ آهن
  • آهن اسفنجی
  • کنستانتره
  • گندله
بستن منو
×