Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

مرحله اول فرآیند خردایش

کلوخه و پاره سنگ های خروجی از معادن به کارخانه تولیدکننده کنسانتره انتقال داده شده و پس از ورود کلوخه ها به کارخانه در دستگاه خردایش خرد و به قطعات ریز ۲۰ تا ۱۰۰ سانتی مبدل می گردد.

مرحله دوم سایش

در این مرحله سنگ آهن دانه بندی و بسیار ریز شده و تقریبا به شکل پودر و آماده پرعیارسازی می گردد.

مرحله سوم پرعیار سازی

به کمک الکترومغناطیس مواد زائدی همانند گوگرد، فسفر و … جدا شده و از این بابت الکترومغناطیس در جداسازی مواد مضره کاربرد دارد.

مرحله چهارم فلوتاسیون

با کمک فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی برای جداسازی و خالص سازی ها به بالاترین درجه خلوص کنسانتره دست یافته و با کمک فرآیندهای شیمیایی و تولید حباب خالص سازی کامل انجام می پذیرد.

مرحله پنجم آبگیری کنسانتره سنگ آهن

با آبگیری محصول نهایی و خشک کردن، فرآیند تولید پایان پذیرفته و در این مرحله از تولید رطوبت محصول نهایی حدودا ۱۰ درصد شده و سپس محصول نهایی به انبارهای کارخانه انتقال داده می شود.

مقالات مرتبط

بنتونیت

بنتونیت بنتونیت مناسب ترین عامل پیوند دهنده ذرات گندله است. بنتونیت یک کانی خالص نبوده و از تعدادی کانی های رسی تشکیل می شود که خاصیت پلاستیسیته بالایی دارند.

مشاهده ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

در کسب و کار دنیای امروز که اطلاعات ، تکنولوژی و پول در دسترس همگان قرار گرفته ، آنچه که سازمان ها را از یکدیگر متمایز می نماید انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنها ، نوآوری و در نهایت صداقت با مشتری است. 

محصولات

  • سنگ آهن
  • آهن اسفنجی
  • کنستانتره
  • گندله
بستن منو
×